
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 26.4 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Threshold Voltage | 600 mV |
| Operating Supply Current | 6 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 671
Distributors
pcbx
Unit Price$3.38340
Ext.Price$3.38340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.38340 | $3.38340 |
| 10 | $2.57916 | $25.79160 |
| 25 | $2.37900 | $59.47500 |
| 50 | $2.26630 | $113.31500 |
| 100 | $2.15894 | $215.89400 |
| 300 | $2.07315 | $621.94500 |
| 500 | $1.99077 | $995.38500 |
